Miért nem tűzünk ki célokat?
A célok működésével kapcsolatban a legtöbb embernek teljesen sötét a képernyő. Ez persze nem az ő hibája. Mivel az iskolák nem tanítanak olyan ismereteket, mint siker, boldogság, személyiségfejlesztés, vagy pozitív gondolkodás, honnan is tudhatná?
Régi korokban az Élet működésével kapcsolatos „titkok” tudói a bölcsek egy szűk körére korlátozódtak, mint a druida papok, az illuminátusok „megvilágosodottjai”, szabadkőművesek, és a hasonló titkos társaságok gondosan kiválasztott tagjai.
Ma ez a tudás ott van a könyvekben, és mindenki számára hozzáférhető. Ahogy azonban a Harvard felmérésből is kitűnik, csak egy kisebbség használja a célok kitűzésének és a siker alapelveit. Bizonyos szempontból tehát ugyanott tartunk, ahonnan az írott történelem hajnalán, hatezer éve elindultunk.
Itt a húszmilliós kérdés (Mamádat ne hívd, valószínűleg ő sem tudja a helyes választ :-)): miért nincsen az emberek 95-98%-ának konkrét, leírt célja? A célok hiányának négy leggyakoribb oka a következő:
1. Nem vagyunk tisztában a fontosságával.
Ez az oktatási rendszer egyik alapvető hiányossága. Az emberek többsége a kemény munkára és – esetleg – a tanulásra esküszik. Mindkettő nagyon fontos, de a legfontosabb, hogy pontosan tudjuk, mit akarunk. Kétezer éve tudjuk: „Kérjetek és adatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek.” Mindenekelőtt tudd, hogy mit szeretnél az Élettől!
2. Nem tudjuk, pontosan hogy is kellene csinálni.
A célok kitűzésének módszertana igaz ugyan, hogy egyszerű, de rejt néhány buktatót. Már több mint 20 éve élek a célok bűvkörében, és elkövettem az összes létező hibát, amit el lehet követni. Ezért is döntöttem úgy, hogy megírom a részletes módszertant: Éld az Álmod! Élettervező rendszer.
3. Nem hisszük el, hogy elérhetjük.
Talán ez a legsúlyosabb gát. A Kettős Teremtés sikerelve szerint mindennek kétszer kell megszületni: először az elménkben, és csak utána a valóságban. Ha valamiben nem hiszel, hogy elérheted, akkor nem is tudod elképzelni. Ha nem tudod elképzelni, kizárt dolog, hogy megtörténjen.
A kérdést annyira súlyosnak látom Magyarországon, hogy első könyvem, a Sziklaszilárd Önbecsülés teljes egészében erről szól. Ha önbizalom-problémád van, a könyvben találsz ötleteket, amelyek segíthetnek személyiségfejlesztő utadon.
4. Félünk.
Két félelem a leggyakoribb.
Az első: félünk a kritikától, hogy mit fognak szólni az ismerősök és a rokonok, ha belevágunk abba a bizonyos dologba. Elmondom, hogy mit: SEMMIT. De ha szólnak is, ez a TE életed, nem igaz?
A második: félünk a kudarctól, hogy mi lesz, ha a kitűzött célok nem sikerülnek. Ugyanaz a válasz: SEMMI. Ha nem próbálod meg, szintén SEMMI. Akkor mi tart vissza?
Ha idáig eljutottál az olvasásban, most kérlek, hogy állj meg egy pillanatra! Menj vissza a négy ponthoz, és ha nincsenek leírt céljaid, vizsgáld meg, hogy miért! Melyik ok miatt nem dolgozol életed nagy álmain?
Amikor megvan, legyen az első célod, hogy megszabadulj ettől a korlátozó tényezőtől. Az Élet túl rövid ahhoz, hogy vegetációval töltsük. Ahogy egy kedves ismerősöm mondta egykoron: egy dobozban élünk, egy dobozt bámulunk és egy dobozra várunk egész életünkben. Változtass ezen; ne álmodd az Életed, hanem éld az Álmaidat!
Minden itt kezdődik. Megfelelő célokkal, fokusszal még a nehéz ember is halad. Miután Tibor minden rendezvényén részt vettem és beszereztem a megjelent hangos könyveket (ismétlés a tudás anyja), elmondhatom, hogy rendbe tettem az életem, mind emberileg, mind anyagilag!!! Tibor a példaképem.
Gratulálok az oldaladhoz, bár (sokkal) több ilyen lenne az interneten magyarul. Ettől függetlenül vagy ép emiatt remélem nem veszed rossz néven alábbi kiegészítéseimet, melyek nem tartalmiak hanem inkább történelmiek.
Növekedés vagy biztonság? –c. részben
„Nem is próbálkozott senki több ezer évig, néhány vikinget leszámítva, de ők is csak a fagyos Grönlandot és Új-Fundlandot találták meg fenn északon.” „De Kolumbusz kitartott, és meglett a jutalma: ő lett Amerika fel¬fedezője.”
1, Számos történelmi bizonyíték van arra nézve hogy a vikingek jóval Kolombusz előtt Észak-Amerikában már jártak. (viking sírhelyek, szerszámok, harci eszközök, fahajók, stb…) Ha ez történelmükben máig megőrződött, tőlük kaphatott volna infót Amerikára nézve.
2, Dr Vámos -Tóth Bátor az USA-ban olyan szerencsés helyzetben volt, hogy betekintést nyerhetett a CIA által kiadott, és csak az USA-ban hozzáférhető földrajzi névtárakba. A világ 190 országának, tájának névtárain áthaladva – egy ország átlagosan 40.000 nevet tartalmaz – 1976-2006 között mintegy 8000 olyan 3-4-5 elemes névszerkezet gyűjtött egybe, amelyek azonos alakszerkezeti párja egytől-egyig előfordul a Kárpát-medencében is. Ez nem lehet véletlen. Vaj melyik ország tudja ezt utánunk csinálni? / maghar.hu/tamana / Ezek szerint az ősmagyarok sok-sok évszázaddal (ezreddel?) megelőztek mindenkit, s bejárták az egész világot. Hát minket is elfelejtett Kolombusz megkérdezni. Persze mindez nem von le semmit sem bátorságáról, sem kitartásáról, sem arról hogy megemlékezzünk róla! (csak hát nem ő volt az első…)
Last but not least. És persze nem kell h egyet érts velem, de rengeteg anyag van az interneten arról hogy a magyar kultúránk sokkal régebbi mint azt tanították-tanítják. Magyarán több tízezer éves, melyeket ásatások, genetika, írott anyagok tömkelege bizonyít. Egy szó mint száz, ha a bölcsesség kerül terítékre akkor azt egy MAGYAR embernél (kevesen vannak) senki sem tudhatja jobban. Sem Bryan Tracy, sem A. Robbins, sem mások. Nem állítom h amit tesznek az nem átlag feletti, (van vagy 100GB-nyi anyagom tőlük) de egy baj van velük, nem beszélnek magyarul, így nem tudhatják a teljes igazságot. MAGYAR-áz, magyaráz, megmagyaráz. Még nyelvünkben is benne van. MAGyar – mag, mely minden élőlénynek a kezdete, másszóval az alfája és omegája. Magor = Mag Úr, a mag urai vagyunk a Földön, az-az a tudás urai. Szinte minden több száz vagy ezer éves találmány a Magyarok, Hunok, Szkíták (ezek is mi vagyunk) hagyatéka. Véletlen lenne? A bronzkort ”csak” ezer évvel előztük meg. Mit akarok ezzel mondani? Azt hogy ha magyarságod előveszed meg ezt a csodálatos nyelvet, kincsekre lelhetsz és sokkal messzebbre juthatsz mit amiről B. Tracy valaha is álmodhatott. Sokkal. Ebben biztos vagyok!
Ehhez persze két dolog kell. Te, és az hogy ezt megengedd magadnak.
Kívánok sok-sok sikert úton járásodhoz!
Maradok Tisztelettel:
Tibor
Érdekes, amiket írsz, szerepel a terveimben, hogy ezekkel a kérdésekkel is foglalkozom majd. A “magyar” témáknál kétségtelenül van valami a háttérben, de úgy látom, sok a csúsztatás az igazságok mellett + alacsony önbecsülésből adódó kompenzáció (“lám, mi is vagyunk valakik”). Ocsú vs búza, csak most mindenre nincsen időm 🙂
A könyveimben egyébként tudatosan arra törekszem, hogy magyar példákat használjak, mert nekünk ez mond igazán valamit, nem amit pl. Lincoln mondott vagy csinált (legnagyobb tiszteletem mellett sem). A bevált nemzetközi elveket kell itthon is alkalmazhatóvá alakítani; ebben azért még jó sok munka van. Most van bejegyzés alatt a Magyar Személyiségfejlesztő Szövetség (ha bejegyezték, indul a honlap is, tagokat is keresünk). Ott ez az egyik fő célunk.
Üdv,
Tibor